BİYOGRAFİ

Ahmet Korkmaz 1958 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladı. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinde (Ankara Yüksek Teknik Öğretmen Okulu) tamamladı. Kırşehir-Kaman’da ilk öğretmenlik görevinde bulundu. 1985 yılından sonra Trabzon Endüstri Meslek Lisesinde Öğretmen, şef ve yönetici olarak görev yaptı.

1982 de başlayan teknoloji ve bilgisayar ilgisi, zaman içerisinde gelişerek bilgisayar sistem yöneticisi olarak çalışmasının yolunu açmıştır. 1992 yılında Yabancı Diller Eğitim Merkezi’nde (YADEM) 9 ay süreyle İngilizce eğitimi aldı. 1996 yılında BİLKENT Üniversitesinde Bilgisayar Sistem Yöneticiliği konusunda 3 ay eğitim aldı. Aynı yıl Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğünde İLSİS-MEBBİS yöneticisi olarak görev aldı. Mebbis İl koordinatörlük görevini 2017 yılına kadar devam ettirerek 2017 yılı temmuz ayında 37 yıllık hizmet sonrası emekliye ayrıldı.

Fotoğraf sanatına ilgi duymasına rağmen, bu ilgi özel nedenlerden dolayı 2013 yılına kadar anı fotoğrafçılığı şeklinde devam etmiştir. Trabzon Fotoğrafevi ve Şenol ERDENER ile birlikte başlayan süreçte temel ve ileri düzey fotoğraf eğitimleri ile fotoğraf sanatına amatör olarak adım atmıştır. Trabzon Fotoğrafevi 2017 yılında dernekleştikten sonra da aktif olarak dernek faaliyetlerine katılmıştır.

Halen Trabzon Fotoğrafevi Derneğinin başkan yardımcısıdır. Günü birlik ve kamplı gezilere katılarak doğa ve yaşam ile ilgili fotoğraflar üretmeye çalışmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı, turlar ve serbest olarak seyahatler yapmakta ve fotoğraf çekmektedir.

Sevgi ve Saygılar. Ahmet KORKMAZ (akkardelen)